×
Ärileht

Sularahata festival Eesti moodi. Iga liigutus maksab

02. august 2018,
Sweet Spotil polnud sularahaga midagi teha. Maksta sai käepaelaga, kuhu tuli krõbeda teenustasu eest raha laadida. Foto: Madis Veitman

Weekendi ja Sweet Spoti festivali korraldaja tutvustab Eestis käepaelapõhist makselahendust, kus iga raha laadimine maksab ja kontojäägi teadasaamiseks peab alati teenindaja poole pöörduma.

Eelmisel nädalavahetusel Tallinnas toimunud Sweet Spoti ja mõne nädala pärast toimuva Weekendi festivali korraldaja tutvustab eestlastele uutmoodi sularahavabu üritusi, kus kõige eest saab maksta käepaela viibutades, sinna enne laaditud rahaga. Väidetavasti peaks see teenuse pakkumist kiirendama ja järjekordi lühendama. Paljusid festivalil käinuid hämmastas, et sisuliselt iga liigutus maksis ja mugavust pakkus süsteem pigem teenindajatele kui külalistele. (Vt ka skeemi loo kõrval)

Siin kirjutaja juhtus nägema mitut juhtumit, kus pikas toidujärjekorras oodanud inimesi üllatas, et nende käepaelal pole burgeri eest maksmiseks piisavalt raha, ja nad olid sunnitud jooksma laadimispunkti paelale raha juurde panema. Iga laadimine maksis ühe euro, ent käepaela „kontojäägi” teada saamiseks pidi seda teenindajalt küsima. Kui paelale juhtus ürituse lõppedes raha jääma, saab seda tagasi nõuda alles järgmisest nädalast spetsiaalse veebiportaali kaudu. Seegi maksab ühe euro ja alla viieeurost summat korraldaja tagasi ei kannagi. Arvestades, et Sweet Spotil käis kahe päeva jooksul üle 15 000 inimese, kellelt kõigilt tilkus eurode kaupa teenustasu ja paljudel jäi tõenäoliselt ka paar eurot käepaelale, andsid teenustasud korraldajale märkimisväärset lisatulu.