×
Välismaa

Ukraina ja Venemaa kuhjunud pinged Aasovi merel väljusid kontrolli alt

27. november 2018, Kadri Veermäe
FSB avaldas eile pühapäevasest intsidendist video, mis oli jäädvustatud Vene patrull-laeva pardalt. Eespool on näha Ukraina puksiirlaeva, mille pihta venelased tule avasid. Foto: AP/SCANPIX

Moskva süüdistuste järgi tahab Ukraina president Petro Porošenko praeguste käikudega kasvatada enda toetust järgmise aasta presidendivalimisteks.

Nädalavahetusel alanud konflikt Krimmi poolsaare külje all Kertši väina juures arenes kiiresti suureks erimeelsuseks, mille käigus teatas Ukraina president Petro Porošenko, et Ukraina kehtestab alates kolmapäevast välja sõjaseisukorra.

Porošenko rõhutas eile siiski, et sõjaseisukorra kehtestamine ei tähenda sõja kuulutamist ja Ukraina kellegagi sõdida ei kavatse. President lisas, et see ei tähenda ka kohest mobilisatsiooni väljakuulutamist. Porošenko allkirjastas eile sõjaseisukorra välja kuulutamise eelnõu ja saatis selle Ukraina parlamenti kinnitamiseks, kuid pärastlõunal kogunenud saadikutel kulus asja arutamiseks tunde. Osa saadikuist tahtis kinnitust, et presidendivalimised toimuvad riigis kindlasti järgmise aasta märtsi lõpus, peale selle nõudsid nad kodanikele kehtestatavate piirangute lõdvendamist.