×
Välismaa

Kas Trumpi eralennuk on parem kui Air Force One?

10. detsember 2016, Paula Cocozza
95
USA presidendiks valitud  Donald Trump kutsus teisipäeval valitsust üles Boeingule esitatud uue presidendilennuki (Air Force One) tellimust tühistama, sest selle hind olevat kontrolli alt väljas. Fotol Trump oma eralennukis Foto: REUTERS/SCANPIX

Trump kavatseb ametisse saades tühistada uute ametilennukite tellimuse ja eelistada isiklikku sõiduvahendit.

Donald Trump teritab keelt presidendi ametilennuki tootja Boeingu kallal. Elame ajastul, kus valitud presidendi Twitteri-säuts „Tühistage tellimus” paneb kõik kohe tegutsema. See ei ole esimene kord, kui ta presidendilennukit kritiseerib. Aasta tagasi kiitles Trump ajakirjale Rolling Stone, et tema eralennuk Boeing 757-200 on „suurem kui Air Force One, mis on igas mõttes viletsam”.

Air Force One on pikem, laiem ja kõrgem kui Trumpi lennuk, aga võimalik, et ta mõtles suuruse-juttu kujundlikult. Igal juhul on tema lennukil nii suurejoonelisi omadusi, mis korvavad statistilised erinevused. Seal on 24-karaadisest kullast kraanikauss. Ka pistikupesad, turvavööde klambrid ja teenindusnupud säravad kuldselt. Väidetavalt on lennukis nii palju kulda, et kui see üles sulatada, võiks ühe suure reisibussi tervenisti kuldplaatidega katta. Äkki võikski keegi seda teha, siis oleks järgmisel presidendil veel üks transpordivahend?