×
Uudised

Tsahkna jättis uuesti IRL-i esimeheks kandideerimise lahtiseks

21. märts 2017,
Margus Tsahkna Foto: Ago Tammik

IRL-i esimees Margus Tsahkna teatas eile, et kutsub kokku erakonna korralise suurkogu. Ta ei öelnud, kas kandideerib uuesti erakonna esimeheks või mitte.

Tsahkna ütles eile pärast erakonna eestseisuse koosolekut, et IRL peab erakonna sees asjad korda tegema, viidates põhikirja muutmise vajadusele. „Me oleme tegelikult nende aastate jooksul päris palju saavutanud. Ma sain erakonna juhtimise kätte reitinguga 8% ja me olime võlgu 1,1 miljonit eurot ehk sisuliselt olime jätkusuutmatud. Eelmisel aastal olime määravad, et saime Eestile presidendi, kes väga selgelt räägib samast avatud rahvuslusest. Eelmine sügis läks selle peale, et muuta valitsust ja panna väga radikaalne programm lauda,” rääkis ta.

„Ma olen erakonna esimehena tööd teinud ja teen edasi, kuni mu mandaat lõpeb. See on mu kohustus erakonna ees,” lausus 2015. aastast erakonda juhtinud Tsahkna. „Ma ei kavatse olla esimees erakonnas, mis ei suuda avada, kanda avatud rahvusluse sõnumit.”

Ta jättis vastamata sellele, kus ta kohalikel valimistel kandideerib. „See, kes kuhu kandideerib, ei olnud koosoleku küsimus.” 2013. aasta kohalikel valimistel kandideeris Tsahkna Tartu linnapeaks.

IRL-i populaarsus on püsinud parlamendiparteide seas kõige madalamal tasemel veidi üle aasta. Uuringujuht Juhan Kivirähk meenutab, et IRL-i reiting hakkas langema enne viimaseid riigikogu valimisi 2015. aastal, kui IRL kaotas koha valitsuses. Valimised tõid IRL-ile pettumuse, toonane parteijuht Urmas Reinsalu võttis vastutuse ja astus tagas, kuid uut hingamist pole erakond siiani saanud.