×
Uudised

Rakvere Targa Maja skeemimeistrid petsid EAS-ilt raha välja igal võimalusel

13. juuni 2018,
Rakvere Tark Maja ehk Virumaa kompetentsikeskus (VKK) lasti küll juba aasta tagasi pankrotti, kuid küsimärgid, miks ja kelle tarbeks hirmkallist maja väikelinna tegelikult ehitati, on endiselt üleval. Foto: Rauno Volmar

Targa Maja arendusjuht mõisteti kokkuleppemenetluses süüdi soodustuskelmuses ja riigihangete rikkumisele kaasaaitamises.

Virumaa kompetentsikeskuse juht ja töötajad mängisid hankeid „omadele” ja tegid eelnevaid hinnakokkuleppeid. EAS-ilt peteti välja 83 000 eurot.

Paljuks ei peetud isegi EAS-i toetusrahaga nutitelefonide ostmist. Nende maksumus peideti labase skeemiga „koostööpartneri” järjekordsesse petuarvesse.

Rakvere Tark Maja ehk sihtasutus Virumaa kompetentsikeskus (VKK) lasti küll juba aasta tagasi pankrotti, kuid küsimärgid selle ümber, miks ja kelle tarbeks hirmkallist maja väikelinna tegelikult ehitati, on endiselt teravalt üleval. Nii EAS kui ka Rakvere linnavalitsus nõuavad tagasi miljoneid eurosid hoone arendusse paigutatud raha. Samas on majja aastaid tagasi kolinud linnavalitsus sõlminud kompetentsikeskusega kavalad lepingud, mis teevad linnavõimu väljatõstmise, kui hoone võlgade katteks müüki pannakse, sisuliselt võimatuks.