×
Uudised

Kaitseväe salajased dokumendid rippusid aastaid avalikult internetis

09. november 2018, Ele Loonde, Armas Riives, Minna Annabel Tismus, Catlin Saar, Marta Randoja, Laura Köidam, Mari Eesmaa, Ode-Maria Punamäe, Lisete Reineberg, Grete-Liina Roosve, Susanne Rosenberg
Suurõppus Siil Foto: Arno Mikkor

Eesti julgeoleku eest vastutava kaitseväe avalikus dokumendiregistris rippusid aastaid avalikult asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud dokumendid: delikaatsed isikuandmed, teave, mille avalikuks tulek kahjustab eraelu puutumatust, info kaitseväe varustuse ja turvameetmete kohta. Andmekaitse inspektsioon algatas järelevalvemenetluse.

„Saatsin seersandi p...i, kuna arvasin ja eeldasin, et ta pole ammu „saanud”,” põhjendas Kalevi jalaväepataljoni ajateenija, miks ta ei täitnud käsku minna WC-d koristama.

„Vaadata, mis läheb läbi, mis mitte. Kogu see protsess tundus minu jaoks põnev,” põhjendas staabi- ja sidekompanii ajateenijast nooremseersant väeosast loata lahkumist. Põgenemiseks rebis ta teise ajateenija vormi küljest nimesildi ja registreeris end pääslas võõra nimega.

„Avastasin oma naise teiste meestega joomast. See häiris mind väga. See pani ka mind jooma,” kirjeldas Kalevi pataljoni ajateenija sündmusi, mis juhtusid, kui ta tahtis oma tüdrukut ootamatu saabumisega üllatada. Ta ei saanud õigeks ajaks kaineks ja hilines väeossa 27 tundi.