×
Kasulik

Kiirmoepoed parandavad proovikabiinides lõhutud rõivaid, et need taas müüki panna

06. detsember 2017,
9
Leelo Rätsep teab ka igiliikurlikult kaua vastu pidavaid riideesemeid. „Panin selle pluusi tänaseks meelega selga. See on 15 aastat vana ja ostetud Itaaliast. Sel on supermaterjal, kivid püsivad siiamaani küljes,” kiidab Rätsep. Foto: Tiit Blaat

Tuntumate kiirmoebrändide riided ei pruugi pidevale proovimisele vastu pidada.

Kuna inimesed kannavad läbisegi kiirmoodi ja kvaliteetseid riideid, jõuab rõivaparandaja lauale sageli mõlema liiga mängijaid. Rätsepateenust osutava firma Tubli Rätsep omaniku Leelo Rätsepa sõnul määravad kvaliteetse toote kvaliteetne kangas ja korralikud õmblused. „Kvaliteetse riideeseme puhul maksavad komponendid kõrgemat hinda. Selliseid riideid soovivad inimesed ka meelsamini parandada, sest nad on juba kord nende eest palju raha välja käinud,” ütleb Rätsep.

Mitme esindusega Tubli Rätsep osutab teenust ka mitmele rõivakauplusele, kust klientide proovitud riided rätsepanõela alla jõuavad, et need uueks müügipäevaks kohendatud või parandatud saaksid.

Kui poeriiulist võetud riideesemel mõni niit ripub, näitab see Rätsepa sõnul, et niit on kuskilt lõikamata jäänud või pole enne toote tehasest väljalaskmist olnud piisavalt põhjalikku järelkontrolli. „Pole harv, et niit ripub põhjusel, et õmblus on ebakvaliteetne, on palju proovimisi ja niit annab survele järele,” märgib Rätsep.