×
Meelelahutus

Hämmingus austraalia jämejalg vallutas sotsiaalmeedia

21. märts 2017,
Austraalia jämejalg pole edev, vaid hämmingus oma peegelpildist, mida ta peab tõenäoliselt liigikaaslaseks.  Foto: Fotod: kuvatõmmised

Austraalias Queenslandi tehnikaülikooli juures on end aknaklaasi ette sättinud lind, kel ei saa oma peegelpildi imetlemisest küllalt. Ta seisab vahel kaheksa tundi klaasi ees ja jõllitab iseennast, kirjutab BBC.

Kui eluslooduse ekspert Caitlin Raynor nägi üht lindu klaasi ees omaenda peegelpilti jõllitamas, kartis ta, et inimesed võivad kummaliselt käituva linnu pärast muret tunda. Selle vältimiseks kleepis ta aknaklaasile vahva kirjakese.

Lipikul seisis: „Ma olen austraalia jämejalg. Minuga on kõik korras. Mulle lihtsalt meeldib end peeglist vaadata.”

Selle asemel et inimeste tähelepanu hajutada, tegi see kirjake linnust kohaliku kuulsuse. Foto ebatavalisest vaatepildist Austraalias Queenslandi tehnikaülikooli juures postitati sotsiaalmeediasse ja levis kiiresti edasi. Õpilased tegid linnule ka Facebooki lehe ja jagasid vaatepilti laia maailmaga.

„See ei ole selle linnuliigi jaoks ebanormaalne käitumine. Austraalia jämejalg on peamiselt öise eluviisiga loom, mistõttu ta ei ole harjunud oma peegelpilti nägema,” selgitas Australia Wildcare’i vabatahtlik Raynor BBC-le. „Ta on hämmingus, et „keegi teine” talle klaasilt vastu vaatab.”