×
LP

Suurärimees Oleg Ossinovski: mu elus oli kõik hästi. Suurepärane! Hetkega muutus kõik ning nüüd on väga raske

12. november 2016,
97
Ma arvasin, et olen nii pagana tark, nendib suurettevõtja Oleg Ossinovski mööduvale aastale tagasi vaadates. Foto: Priit Simson

Kui ärimees Oleg Ossinovski umbes kolm aastat tagasi LP-le pikema intervjuu andis, paistis elu pilvitu. Ta rääkis õnnest ja õnnelik olemisest. Nüüd on tal Lätis tõsised probleemid ja kodus käsil abielulahutus. „On tõesti väga raske aasta,” tunnistab ta.

Kohtume Oleg Ossinovskiga (50) tema Rocca al Mare nn Audi tornis asuvas kontoris. Ta on äsja saabunud lõunamaalt puhkuselt. Jume on hea, tuju justkui ka. Tegelikult ei ole sugugi. Leppisime varem kokku, et räägime tõsistest asjadest, ent enne kui jutuks läheb, vaeb ta veel mõnda aega: kas ikka anda intervjuu või siiski mitte? Käib avaras kabinetis ringi ja peab endaga omaette nõu.

Aasta otsa on ühe Eesti jõukama inimese Ossinovski kohta Lätist tulnud raskeid uudiseid. Teda süüdistatakse altkäemaksu andmises, teda rünnatakse kohalike diiselrongide renoveerimise venitamise pärast. Sisuliselt on ta Lätis sattunud poliitilise kättemaksu ohvriks. Peale selle, nagu me teame, on Ossinovskil käsil ka valulik lahutus kauaaegsest abikaasast Irinast. Ei tule seekord kaugeltki sellist lugu, nagu ilmus me lehes kolm aastat tagasi.