×
LP

Südikas sopran Mirjam Mesak püüdleb Euroopa ooperilavadele

12. august 2017,
Mirjam Mesak võib näida malbe ja tagasihoidlik, kuid tegelikult põleb temas soov jõuda suurtele ooperilavadele ja teha rolle, mis puudutaksid paljusid. Selle kõige nimel ta Londonis pingutabki. Tiit Blaat

Kõrged noodid peavad tulema ükskõik millisel kellaajal, ütleb Londoni mainekas muusikaakadeemias õpingutega lõpusirgel olev ooperilaulja Mirjam Mesak.

Mirjam Mesaki (26) nägu tuleb tuttav ette ETV noortekoorist ja Eurovisioni lavalt, kus ta oli nii Gerli Padari kui ka Urban Symphony taustalaulja. Mirjam on poplaulja karjääri esimesed sammud tänaseks päevaks selja taha jätnud. Sellest perioodist on mälestuseks jäänud hulk kogemusi ja Priit Pajusaarega koostöös välja antud sooloalbum „Sama kaugel ja siin”. Plaat ilmus keskkooli lõpus ning peagi tuligi otsustada, mis saab karjäärivalikust edasi. „Kuna olin Otsa muusikakooli eelõppes juba käinud, valisin lõpuks ikkagi klassikalise laulu. Muusika oli see, mida tahtsin edasi teha ja teadsin, et popi juurde saan alati tagasi tulla,” kirjeldab Mirjam toonast uut väljakutset.