×
LP

Rein Pakk: kui valmistud hinges surema, aga läheb teisiti, siis sünnid ümber

12. jaanuar 2019,
21
Rein Pakk oma kodus Supilinnas Kiur Kaasik

Mitmel alal andekas Rein Pakk oli kogu lapsepõlve ülekaaluline ja õrnahingeline nohik, kes uskus, et sõjaväes ta hukkub. 30 aasta tagused kogemused on ta nüüd koondanud mälestusteraamatusse Nõukogude armeest.

Rein Pakk (50) on näitleja ja lavastaja. Aga ka dramaturg, kirjanik, karikaturist ja saatejuht. Pakk on nii Jan Uuspõllu monotüki lavastaja kui ka Maire Aunaste sooloetenduse üks tekstiautoreid. Pakk on tegev ka ettevõtluses – reklaamiäris ja toitlustuses –, olles restoranide Elevant, NoKu ja veel mõne söögikoha asutaja. Ta oli üle kümne aasta Tartu Lõunakeskuse turunduskonsultant ja reklaamilooja. Praegu on personaliotsingu- ja koolitusfirma Fontes turunduskonsultant ja loovpartner. Peale selle on Rein Pakk andekas näitleja, kui hinnata kasvõi tema mängitud toredalt totakat rolli seriaalis „Alo”, ja sama andekas lugude vestja, kui lugeda möödunud aasta lõpus ilmunud esikromaani „Aja teenistus”. Julgen seda raamatut pidada üheks viimase aja särtsakamaks lugemiselamuseks.

Vikipeedia ütleb, et oled Eesti näitleja, lavastaja, dramaturg, kirjanik, karikaturist ja saatejuht, aga ka ärimees. Kes siis päriselt?

Ärimees ma ei ole. Selleks ei ole mul rahaga ühtset hingamist, me ei tunne vastastikku teineteise hingeelu. Olen ettevõtja. Ses mõttes, et võtan erinevaid asju ette.

Mind nimetatakse multitalendiks, aga see pole mitte kõiges ihaldusväärne staatus. Sest multitalent on isik, keda kiusatakse taga selle eest,