×
LP

Merivälja ufolugu. Kõik sai alguse kaevu ehitamisest

01. september 2017, Inge Pitsner
Hõbekuuse tee 34 krundile kaevu ehitamise loost sai alguse nn Merivälja ufojuhtum, millele pole seni osatud ühest seletust anda. Andres Putting

Meriväljal asuv salapärane objekt on pannud maailma teadlased aastakümneteks kukalt kratsima ja andnud mõtteainet paranähtuste uurijatele.

1980-ndate lõpu Eesti NSV-sse, Meriväljale Hõbekuuse tee 34 majja tulid Moskvast mehed, kel oli kaasas diplomaadikohvritäis dollareid, et krunt ära osta. Raha, mida pakuti, oli rohkem kui majaomaniku kogu elu palk kokku. „Kui nad oleksid vähem pakkunud, siis ma võib-olla oleks müünudki,” tunnistas toonane perenaine Viivika Mitt ufoloog Igor Volkele.

Miks tahtsid moskvalased ilma mõjuva põhjuseta maksta lihtsa maja ja väikse krundi eest hiigelsumma? Järgnevas loos räägib Volke (67) LP-le Merivälja juhtumi üksikasjadest, mida ta pole avalikkusele varem jaganud.

Merivälja lugu sai alguse 1960-ndate keskel, kui Hõbekuuse tee 34 peremees Virgo Mitt tahtis krundile puurkaevu saada. Kaevupuurid ei läinud sügavamale kui seitse meetrit. Puuri teemantpead oleksid pidanud läbi puurima ka graniitrahnudest ja Virgo ei saanud aru, miks kaevamine ei õnnestu.