×
Kultuur

Tartu Uue Teatri maja ostmiseks vajalikust summast on kogutud 85%

12. juuli 2018,
2
Märtsis osteti teatris 26. ja 27. toetajatool. Foto: Tartu Uus Teater

Senise rendipinna väljaostmiseks on kogutud 286 000 eurot, vaja on veel 49 000. Toetavad nii kultuuriministeerium kui ka eraisikud.

Kampaania, mida Tartu Uus Teater alustas möödunud sügisel oma kesklinnas asuva teatrihoone väljaostmiseks, on olnud edukas. Praeguseks on koos juba 85% vajaminevast summast. Siiani on teater hoonet rentinud, nüüd on kavas luua samasse hoonesse etenduskunstide keskus ehk teatrikeskus. Ühisrahastuskampaaniaga on kogutud 286 000 eurot, oma toetuse, täpsemalt igalt piletilt kümme eurot, on andnud kõik 18 000 „Kremli ööbikute” pileti ostjat.

Viiesaja euroga toetab maja ostu iga nimelise tooli ostja (neid on kokku 52), peale selle on veel sadu suuremaid ja väiksemaid toetajaid. Suuremad toetajad on Tartu linn, kultuuriministeerium, Piletilevi ja Neway agentuur.

Praeguseks on 335 000 eurost veel puudu 15% ehk 49 000 eurot. Projektist saab lähemalt lugeda www.teatrikeskus.ee.

Tegemist on ajaloolise hoonega aadressil Lai 37, kus keskajal asus Püha Vaimu kirik. Vahetult enne teatri sissekolimist kuulus hoone Tartu ülikoolile ja seda kasutati võimlana. Tartu Uus Teater tegutseb majas alates 2011. aastast. Saalis on 156 kohta, proovisaalis 50 kohta.

Teatrijuht Raul Oreškin teatas, et kui maja on välja ostetud, plaanitakse läbi viia arhitektuurikonkurss, leidmaks parim lahendus maja kordategemiseks ja võimalikuks juurdeehituseks. "Lähiaastatel soovime pööningule välja ehitada proovisaali. Juhul, kui kampaania raames suudame kokku koguda suurema summa, siis ülejäänud toetuse
suuname maja remondiks."