×
Auto

Uus BMW X5 käivitub telefonist ja istmeid saab seadistada internetist

11. jaanuar 2019,
85
Kõik head sõiduomadused on uuel BMW X5-l olemas. Seda võib endiselt nimetada luksusmaasturite maanteesõidu kuningaks, kuid nüüd saab see esimest korda hakkama ka maastikul. BMW

Luksusmaasturite üks ikoone BMW X5 saab nüüd esimest korda hakkama ka maastikul, on varasemast nutikam ja luksuslikum, ent ka liiga suureks kasvanud.

Kakskümmend aastat tagasi, kui BMW esitles maailmale oma esimest linnamasturit X5, oli mul ühe esimese eestlasena võimalik seda USA-s Atlantas proovida. Mäletan, et toona pani X5 oma välimuse ja sõiduautoliku käitumisega maanteel preemium-markide maailma ning jõukama klientuuri kihama. Eelkõige Ameerikas, kus seda autot toodetakse tänini. Ka Eestis saavutas see erilise staatuse – kui kõneldi või unistati luksusmaasturist, siis mõeldi selle all sageli just X5.

Maanteevõimekuse rõhutamiseks nimetas BMW selle toona sportmaasturiks ja ehitas auto viienda seeria universaaliga samale platvormile. Eks see alguses oligi rohkem nagu suurte ratastega universaal linnateedel sõitmiseks.