×
Arvamus

REPLIIK | Mõttepolitsei alternatiivfaktid

16. aprill 2018,
Rein Müllerson Foto: Anna Aurelia Minev

Kaitsepolitsei heidab rahvusvahelise õiguse eksperdile Rein Müllersonile ette, et ta õigustas Simferopolis peetud konverentsil Krimmi annekteerimist ja avaldas arvamust, et peagi lääs tunnustab Krimmi ja tühistab sanktsioonid. See on pehmelt öeldes huvitav järeldus.

Tallinna ülikooli juhtivteaduri esinemist kajastas Krimmi televisioon ja ta andis intervjuu ka uudisteagentuurile RIA Novosti. Esimese teatel ütles Müllerson, et tunnustamine vajab aega, aga intervjuus sõnas ta, et de jure tunnustus on veel kaugel, kuid de facto tunnustus tuleb kiiremini. Veel kinnitas ta kohalikele uudistele, et geopoliitilistest realiteetidest lähtudes on status quo ante taastamine võimatu. Kõik ju täiesti kaitstavad seisukohad!

Pole loogiline, et Vene kanalid oleksid vaikinud, kui Müllerson öelnuks rohkemat. Nii et isegi Vene propagandistid ei suutnud talle midagi külge kleepida, aga sellega sai uut rahvavaenlast luues hakkama meie oma kapo.

Täpsustus (18.04): Lisaks kirjalikele selgitustele ilmus Müllersoni esinemisest ka video, kus esitatud seisukohad läksid repliigis esialgsest avaldatust kaugemale. Lugege tema selgitusi oma mõtetele siit.

Loe ka Rein Müllersoni 70. sünnipäeva puhul ilmunud usutlust!