×
Ärileht

Panama paberid. Nordea pääses, SEB-d ja Swedbanki ähvardab trahv

20. märts 2017,
2
Foto: Reuters/Scanpix

Rootsi finantsinspektsioon lõpetas kahe Rootsi suurpanga, Nordea ja Handelsbankeni puhul nn Panama paberite uurimise. Mõlemad pangad pääsesid lisatrahvita. SEB ja Swedbanki uurimine jätkub.

Kaks aastat tagasi kevadel sai Nordea 50 miljonit Rootsi krooni (5,3 miljonit eurot) ja Handelsbanken 35 miljonit Rootsi krooni (3,7 miljonit eurot) trahvi rahapesuga võitlemise puuduste eest. Mullu, kui Panama paberitest selgus, et Rootsi pangad aitasid klientidel maksuparadiisides firmasid luua, alustas Rootsi finantsinspektsioon uut uurimist.

Uusi puudusi ei ilmnenud

Nüüd lõpetas inspektsioon majanduslehe Dagens Industri teatel Nordea ja Handelsbankeni uurimise, sest ei ilmnenud uusi puudusi, mille eest oleks tulnud trahvi määrata.

„Finantsinspektsioon tuvastas, et need on samad puudused, mille eest on juba korra sanktsioonid määratud,” ütles inspektsiooni pressiesindaja Victoria Ericsson ajalehele. Ta kinnitas, et mõlemad pangad alustasid kohe puudustega võitlemise programmi.

„Seetõttu ei näinud me põhjust uurimist jätkata,” märkis Ericsson. Ta ei öelnud, kui kaugele on jõudnud finantsinspektsiooni Panama paberite teemaline uurimine SEB ja Swedbanki puhul, ja märkis ainult, et see veel kestab.