×
Ärileht

Olari Taal: ettevõtjate kingitus riigi 100. sünnipäevaks ei saa ju olla kingitus mõnele erakonnale

16. mai 2018,
99
Olari Taal (paremalt esimene) kinnitas, et sihtasutuse põhikiri on avalik dokument ja midagi lobistamislaadset seal kirjas pole. Foto: Jarek Jõepera

Riigireformi Sihtasutuse eestvedaja Olari Taal ütles, et teistest muutuste nõudjatest eristab neid reaalsete tööriistade ja materjalide pakkumine.

Sihtasutuse asutanud ettevõtjad finantseerivad kõik sihtasutuse tegevust 10 000 euroga, mis tähendab peamiselt seadusloome rahastamist. Üks asutajaid Jüri Käo ütles, et järgmise ettevõtjaid kuulava valitsuse paneb kokku Kaja Kallas. Kas Reformierakonnal on nüüd oodata suuremat rahasüsti?

Rahastatakse eelnõude kavandite ja seletuskirjade teeside väljatöötamist ning selleks tehtavaid uuringuid. Kuulge, kui ettevõtjad on otsustanud teha riigi 100. sünnipäevaks kingituse, siis ei saa ju ometi kingi saajaks olla mõni erakond. Jüri Käo on olnud aastakümneid minu hea sõber, miskipärast pole ma tema juures muude positiivsete omaduste kõrval täheldanud selgeltnägija võimeid. Seda, kas Kaja Kallas saab peaministriks või mitte, Jüri ikka ei tea küll.

Kuidas tagada, et sihtasutus tegelekski tegelikult riigireformi, mitte ettevõtjate ja tööandjate lobiga?

Sihtasutuse põhikiri on avalik dokument ja mingeid lobistamislaadseid tegevusi seal kirjas pole. Ettevõtjate ja tööandjate lobiga tegelevad meil kaubanduskoda ja tööandjate keskliit. Nendega sihtasutus ei konkureeri.