×
Ärileht

Kaupmehe juht: keegi ei tea, mis sealt Toompealt järgmiseks võib tulla

11. detsember 2017,
54
Kaupmehe juhatuse esimees Mart Relve arvab, et Eesti olukord oleks märksa parem, kui valitsus mõtleks rohkem nagu ettevõtja. Foto: Tiit Blaat

Kaupmehe ja Tridensi ühinemise taga on mõlema ettevõtte soov suurendada turul haaret ja olla kaitstud valitsuse otsuste eest.

Eelmisel nädalal andis konkurentsiamet loa, et hulgimüügiga tegelev AS Kaupmees & KO saaks omandada 78% Tridens AS-ist. Kaupmehe juhatuse esimehe Mart Relve sõnul on eesmärk toetada mõlemat ettevõtet ja areneda koos edasi.

Kuidas ja miks tekkis plaan Tridensis osalust suurendada?

Kaupmees on teenusepakkuja, mille peamised kliendid on Eesti turul tegutsevad toitlustusettevõtted. Tridens keskendub oma tegevustes konkreetsete kaubamärkide maaletoomisele ja arendamisele ning suurem osa käibest tuleb pigem koostööst jaekettidega. Ettevõtted suudavad teineteist suurepäraselt täiendada.

Kaupmehe vaatenurgast on see meile uus kasvuvõimalus. 2017. aasta alguses, kui omandasime 51% Tridensi aktsiaid, polnud veel juttu 78% omandamisest. Osaluse suurendamises mängis omajagu rolli ka valitsuse otsustega loodud ebastabiilne turuolukord.